Dawno minęły już czasy, kiedy produkty sprowadzane z zagranicy były kojarzone z jakością i solidnością. Obecnie wszyscy już wiemy, że to, co Polskie często jest najlepsze. A ma to szczególne znaczenie w przypadku produkcji odzieży. Dlaczego?

Pewni najwyższej jakości

Przeglądając strony Internetowe, można trafić na zdjęcia ubrań sprowadzanych z zagranicznych sklepów, porównujące ich wygląd na stronie sklepu oraz w rzeczywistości. I niestety rozczarowania bywają ogromne, kiedy okazuje się, że otrzymywany produkt – za który już zapłaciliśmy – wygląda zupełnie inaczej. Często jest to kwestia nie tylko koloru, ale również całego fasonu, a także rozmiaru. Kupując ubrania u polskiego producenta odzieży nie ma takiego ryzyka. Wiemy, co kupujemy oraz gdzie dana rzecz została uszyta. Możemy kontrolować nasz zakup na każdym etapie jego realizacji, bez kłopotu dodzwonimy się do sklepu i uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, zarówno dotyczące produktu, jak też jego dostawy oraz płatności. Możemy być też pewni, że przesyłka dotrze do nas w uzgodnionym terminie, co w przypadku odzieży sprowadzanej choćby z Chin, bywa trudne do ustalenia (i często trwa nawet ponad miesiąc). Również w przypadku reklamacji, jeśli na przykład źle trafiliśmy z rozmiarem, całość odbywa się sprawnie i szybko oraz jest nadzorowane przez pracowników. Możemy więc czuć się bezpiecznie. Co z jakością? Nie ma co ukrywać – polska odzież jest pod tym względem najlepsza. Producenci zagraniczni, żeby móc uzyskać atrakcyjną cenę (transport międzynarodowy nie jest najtańszy), muszą ciąć koszty produkcji. I niestety odbywa się to kosztem jakości. Tkaniny, które są wykorzystywane są słabe, szybko się spierają i odbarwiają. Mogą być też niewygodne w noszeniu, a jeśli były użyte silne barwniki – nawet uczulać. Polski producent dba o rodzimego klienta i może sobie pozwolić na najwyższą jakość. Wystarczy choćby sprawdzić polskiego producenta odzieży i przekonać się, że to co polskie może być modne, wygodne i solidnie wykonane.

Napędzamy ojczystą gospodarkę

Jak już wcześnie zaznaczono, najniższe koszty produkcji, to cel jaki przyświeca zagranicznym firmom. Co jakiś czas przedostają się do mediów informacje o skandalicznym wynagrodzeniu oraz warunkach pracy przy produkcji odzieży choćby w Bangladeszu (wiele znanych, światowych marek korzysta z ich usług). Kobiety, a nawet dzieci pracują całe dnie w okropnych warunkach, dostając za to głodowe pensje… Czy chcemy do tego przykładać rękę? Czy warto wspierać firmy, wykorzystujące ludzi do osiągnięcia jak najlepszych wyników finansowych? Odpowiedź wydaje się oczywista, tym bardziej że posiadamy alternatywę w postaci polskich producentów, którzy płacą swoim pracownikom godziwe pieniądze i zatrudniają ich zgodnie z obowiązującym prawem. Wspieranie krajowych firm posiada również inny wymiar – napędzamy w ten sposób gospodarkę. To, z kolei ma znaczenie dla wszystkich Polaków, także nasz samych. Im prężniej funkcjonująca gospodarka, tym lepsza opieka zdrowotna oraz rozwój kraju na innych płaszczyznach. A dla nas osobiście – wyższe pensje. Tym bardziej, że produkcja odzieży to dynamicznie rozwijający się segment rynku. I co najważniejsze – z korzyścią dla nas wszystkich.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski