Do lata pozostało jeszcze trochę czasu, ale mimo tego wszyscy uciekają już w myślach do tych cieplejszych słonecznych dni. Nie mogą się doczekać momentu, w którym wreszcie zrzucą ze swoich ciał wszystkie grube puchate ubrania. Zastępując je odzieżą lekką, zwiewną i bardzo wygodną. Wełniane swetry zostaną odłożone na dno szafy, podobnie zresztą jak te wszystkie kozaki, botki i kalosze, na których miejscu pojawią się sandały z zabudowaną piętą, japonki oraz klapki. A jak nosić te letnie modele obuwia, by za każdym razem wyglądać w nich stylowo?

Sandały z zabudowaną piętą

Sandały z zabudowaną piętą
Sandały są wygodne i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza

Letnie buty zazwyczaj są bardzo wygodne. Otwarte konstrukcje zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. Dzięki czemu stopa się w nich nie poci, a człowiek odczuwa przy chodzeniu duży komfort. Powietrze przedostaje się do samych nóg, a to pozwala skórze swobodnie oddychać. Czasem jednak założenie sandałów może okazać się strzałem w kolano. O ile są one dobrym wyborem na plażę czy luźne spotkanie towarzyskie, tak nie powinno się ich ubierać do eleganckiej restauracji, a tym bardziej do pracy. Ważne jest również to, aby decydować się na kupowanie rzeczy wykonywanych z porządnych materiałów.

Sandały wykonane z materiałów naturalnych

Sandały utworzone z tworzyw sztucznych są oczywiście najtańsze, łatwo dostępne i przy tym potrafią wyglądać bajecznie (można je barwić i dowolnie formować), ale jednak mogą zaszkodzić samej skórze i wywołać na niej liczne odparzenia. Bezpieczniejsze okażą się buty wykonane z materiałów naturalnych. Mogą to być np. skórzane sandały z zabudowaną piętą. A jeśli chodzi o łączenie tego typu obuwia z pozostałymi częściami garderoby – ograniczenia tutaj po prostu nie istnieją. Można je nosić zarówno do długich lekkich sukienek, jak i do klasycznych dżinsowych spodni.