Mimo że edukacja w zakresie doboru stroju do swojej figury jest bardzo rozpowszechniona wiele kobiet nie dobiera ich poprawnie. Nie mają one świadomości typu swojej figury.

Nauczysz się z Internetu

Jeżeli dana kobieta nie wie w jaki sposób dopasować do siebie sukienki powinna zapoznać się z radami, które można znaleźć w Internecie. Okazuje się, że sukienka plus size i jej dobór to wcale nie taka prosta sprawa.

W sieci można znaleźć wiele ciekawych porad dotyczących doboru fasonu sukienki do typu figury. Warto wyróżnić takie typy figury jak:

  • Lizak – uwagę zwracają przede wszystkim piersi.
  • Klepsydra – figura o bardzo zrównoważonych kształtach.
  • Kielich – kobiety o tej figurze mają bardzo szerokie ramiona i duże piersi.
  • Wazon – to tak naprawdę szersza wersja klasycznej klepsydry.
  • Gruszka – najczęściej spotykany rodzaj kobiecej figury.
  • Wiolonczela – ten typ figury charakteryzuje proporcjonalność i równowaga.
  • Jabłko – cechą rzucającą się w oczy tego typu figury są piękne nogi.
  • Dzwon – ma bardzo rozbudowany dół.
  • Rożek – rozbudowana górna część ciała.
  • Cegła – cechą charakterystyczną są szerokie ramiona i biodra, które znajdują się w jednej linii.

Jak widać powyżej istnieje wiele rodzajów kobiecej figury. Nic więc dziwnego w tym, że wiele kobiet ma spory problem w doborze odpowiedniego fasonu sukienki. Bardzo często nie zdają sobie one sprawy ze swoich atutów. Podkreślają tym samym to od czego powinny odciągać wzrok.

Jakie sukienki dobierać do określonego typu figury?

Zanim dana kobieta zdecyduje się na zakup sukienki powinna zastanowić się nad typem swojej figury. Inne fasony będą pasowały do kobiety o figurze kielicha, a inne do pań będących jak klepsydra. Ważna jest również okazja z jakich kupowana jest sukienka plus size. Inaczej kobieta chce się prezentować podczas wesela czy randki, a całkowicie inaczej zaprezentujesz się na bardziej oficjalnych imprezach typu komunia święta.

Wiedząc już jaki typ figury prezentuje dana kobieta z łatwością można dobrać odpowiednią sukienkę. I tak kobiety o figurze kielicha powinny wybierać sukienki dopasowane i wąskie na górze. Pozwoli to na zminimalizowanie niedoskonałości sylwetki. Powinny one zwracać uwagę na podkreślenie talii oraz na eksponowanie zgrabnych nóg. Kobiety o figurze lizaka mają możliwość wyeksponowania swojego biustu. Powinien to być ten element kobiecego ciała, który będzie się rzucał w oczy w pierwszej kolejności. Klasyczne klepsydry mogą nosić praktycznie każdy fason sukienki. Tutaj istotna będzie również kolorystyka. Ta powinna zostać dopasowana do typu urody danej kobiety.