Skóra po 40-tce wymaga specjalnego traktowania oraz regularnej pielęgnacji. Wiele kobiet korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, które niosą ze sobą możliwe powikłania i ryzyko. Jak odmłodzić skórę dojrzałej kobiety używając bezpiecznych dla zdrowia zabiegów?

Promienna i gładka skóra po 40-tce 

Szukając najbardziej adekwatnych zabiegów w stosunku: efekty – czas – cena natknąć się można na zabieg, który cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Jest nim zabieg SSR fotodynamicznego odmładzania skóry na poziomie genetycznym. Co to oznacza? Jest to stymulacyjne działanie światła emitowanego przez laser na komórki skóry. Światło, które działa na skórę rozgrzewająco, pobudza powstawania nowych włókien kolagenu i elastyny oraz skraca obecne włókna. Efektem jest napięcie skóry, jej młodszy wygląd, promienność i wygładzenie. Przed zabiegiem eksperci dokonują oceny skóry i konsultacji – w ten sposób przygotowanie do zabiegu odbywa się w Instytucie Yasumi na ul. Ślaskiego 2 w Toruniu. Specjalista podpowie, czy oprócz odmładzania można rozwiązać jednocześnie inne problemy skórne takie jak przebarwienia, rozszerzone pory, czy naczynka. Jest to możliwe, dzięki dobraniu do zabiegu jednocześnie kilku fal o różnej długości, których używa się podczas zabiegu SSR fotodynamicznego odmładzania skóry.

Sekret tkwi w szczegółach 

Zabieg fotodynamicznego odmładzania skóry za pomocą urządzenia – lasera SSR to nie wszystko. Podczas zabiegu czeka nas także relaks i pielęgnacja skóry, które są dopełnieniem zabiegu. W ten sposób o klienta dbają ekspertki z Yasumi na ul. Ślaskiego 2 w Toruniu. Laser dba o wnętrze naszej skóry: odejmuje jej lat, sprawia, że jest młodsza. Odpowiada za jej wewnętrzną regenerację i autonaprawę. Jednak, żeby skóra wyglądała na dopieszczoną, a efekty zabiegu pojawiły się szybciej, należy zadbać także o zewnętrzną warstwę naskórka. Przed główną częścią zabiegu wykonywany jest dokładny demakijaż skóry. Po zastosowaniu lasera na twarz nakładana jest maska biocelulozowa z kwasem hialuronowym oraz kawiorem. Kwas hialuronowy ma za zadanie dogłębnie nawilżyć skórę. Kawior – ujędrnia i uelastycznia skórę zapewniając jednocześnie jej nawilżenie. Koniec zabiegu dopełnia aplikacja i wmasowanie kremu z komórkami macierzystymi jabłoni szwajcarskiej. Jak widać, jest to bogaty zabieg, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach przez profesjonalistów i szeroko polecany przez kobiety po 40 roku życia.

Zrób coś dla siebie 

Mając rodziny często zastanawiamy się nad wydatkiem na zabieg oraz czy nasze dobre samopoczucie i estetyka również jest ważne. Odpowiedź jest prosta: jeśli my dbamy o siebie i dobrze się czujemy – tak będzie również z naszymi bliskimi. Zabieg w stosunku jakość – cena jest bardzo ekonomiczny. Koszt zabiegu to ok 500 zł w zależności od partii: twarz, twarz + szyja i dekolt, dłonie. Powtórzyć musimy go ok 3-4 razy w serii, aby efekt utrzymał się na pół roku – do roku. To zależy także od naszej codziennej pielęgnacji. Po zabiegu możemy kupić krem do pielęgnacji domowej, który utrzyma efekty zabiegu na jeszcze dłużej. Specjalistyczny krem oferuje Yasumi w Toruniu na ul. Ślaskiego 2. Potem raz – dwa razy na rok wykonujemy zabieg podtrzymujący efekty, m.in..: wygładzenie, ujędrnienie, nawilżenie, usuwanie przebarwień, wyrównanie kolorytu. Jesień to najlepszy czas na tego typu zabieg. Nie czekaj więc – działaj i dbaj o swój komfort i dobre samopoczucie, które daje gładka i świetlista cera po 40-tce!


Źródło: Artykuł partnerski