By mieć piękną, zdrową cerę, trzeba o nią dbać, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Praktycznie niemożliwe jest, by się bez tego obyć, a większość osób nawet musi pielęgnować swoją cerę naprawdę mocno. Trzeba robić to na różne sposoby i stosować różne kosmetyki, zależnie od potrzeb skóry i jej typu, jednak wyróżnić można trzy zabiegi, których potrzebuje każda skóra.

Zabiegi pielęgnacyjne na cerę

Jest to oczyszczanie, nawilżanie oraz złuszczanie. Dwa pierwsze należy wykonywać codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Ze złuszczaniem jest o tyle lepiej, że zabiegi polegające na złuszczaniu martwego naskórka wykonuje się 2-3 razy w tygodniu. W tym celu robi się peeling twarzy, a można to robić na bardzo różne sposoby. Osoby ceniące sobie naturalną pielęgnację mogą usuwać martwe komórki skóry za pomocą domowych peelingów. A jak zrobić peeling do twarzy domowym sposobem?

Jak zrobić peeling do twarzy?

Jak zrobić peeling do twarzy?
Cera po zastosowaniu peelingu staje się aksamitnie gładka

Wystarczy zalać fusy kawy niewielką ilością wrzątku, a potem je wystudzić i porządnie wymasować nimi twarz. Bardzo dobrze działa też sól lub cukier, które można wymieszać na przykład z tłustą śmietaną – taki zabieg od razu świetnie odżywi skórę. Kiedy zaś woli się korzystać z gotowych kosmetyków, można je znaleźć w ogromnym wyborze. Peelingi mechaniczne tworzone są na bazie soli, cukru lub drobinek powstających na przykład w wyniku zmielenia pestek owoców. Są to ostre, drapiące drobinki, a im więcej znajduje się ich w preparacie, tym lepiej on działa – skóra po jego zastosowaniu staje się aksamitnie gładka oraz lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w stosowanych preparatach. Jednak niektóre osoby nie lubią uczucia drapania towarzyszącego wykonywaniu takiego peelingu lub mają wrażliwą cerę, która po złuszczaniu jest podrażniona. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie sięganie po peelingi enzymatyczne. Zawierają one specjalne składniki, które rozpuszczają martwe komórki skóry. Raz na jakiś czas warto też wykonywać peeling chemiczny w dobrym salonie kosmetycznym. Pozwala on dogłębnie złuszczyć skórę i usunąć z jej powierzchni niedoskonałości.