Okulary stały się jednym z najmodniejszych dodatków. Dawniej nikt nie chciał ich nosić. I nawet te osoby, które cierpiały na poważne wady wzroku, nieraz rezygnowały z nich tylko dlatego, że wstydziły się pokazać innym w prostych metalowych okularkach. Dziś noszą je nawet ci, którzy problemów z oczami kompletnie nie posiadają. Dobrze dopasowane okulary potrafią poprawić wygląd całej twarzy. A nawet wzbogacić samą odzieżową stylizację. O ile tylko właściwie się je dobierze. A jak to się robi? Jakie okulary przy dużym nosie będą wyglądać najlepiej, a jakie zdołają wyszczuplić pyzatą i krągłą buzię?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?Krokiem pierwszym doprowadzającym do zakupu okularów idealnych jest określenie kształtu twarzy. Aby móc go wyznaczyć, najlepiej stanąć przed lustrem, wziąć do ręki zmywalny marker lub szminkę i obrysować nią kształt uwidaczniający się w lustrzanym odbiciu. Później można go jeszcze przerysować na kartkę i zastanowić się nad nim przez kilka minut. Jeżeli buzia jest okrągła, a jej rysy są mało wyraźne i spłycone, kanciastości dodadzą jej oprawki kwadratowe bądź te prostokątne. Powinny mieć wyraźnie zaznaczone ramki i mocne geometryczne kształty. Wykonane z nieco grubszego materiału nie zginą na tle pyzatej buzi, a wspaniale ją upiększą, mogąc nawet delikatnie zmienić jej rysy. Jeśli jednak kształt twarzy przypomina bardziej kwadrat, oprawki powinny być uformowane odwrotnie – np. koliście.

W salonie optycznym otrzymasz fachową poradę

Oczywiście nierzadko sam człowiek nie jest w stanie stwierdzić, w którym typie okularów rzeczywiście wygląda najlepiej. Wtedy z pomocą przychodzą pracownicy salonów optycznych. Są oni tak fantastycznie wyszkoleni, że potrafią dobrać odpowiedni typ oprawek do każdego kształtu twarzy.