Zima to czas, w którym powinniśmy szczególnie zadbać o włosy. Ponieważ mogą pojawić się z nimi problemy, których wcześniej nie było. W tym czasie włosy zaczynają się elektryzować czy też przetłuszczać. Tracą swoją objętość lub pojawia się łupież. Niestety, takie problemy pojawiają się bez względu na to czy nosimy czapkę czy też nie. Jak dbać o włosy zimą? Przede wszystkim bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?
Zimą włosy stają się słabsze i mogą wypadać

Zimą należy pielęgnować włosy trochę inaczej niż o innej porze roku. Zimno sprawia, że gruczoły łojowe pracują trochę wolniej i dlatego też włosy pozbawione są w naturalnej ochronnej warstwy. A co za tym idzie są podatne na uszkodzenia. Stają się słabsze przez co mogą nadmiernie wypadać. Jak dbać o włosy zimą nie używając zbyt drogich kosmetyków? Bardzo często zdarza się, że kosmetyki do pielęgnacji włosów są bardzo drogie i nie każdą kobietę na nie stać. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem są maseczki wykonane w domu. Produkty jakie są do niej potrzebne znajdziemy w każdej kuchni. Odżywcze maseczki możemy wykonać w domu za parę groszy. Wystarczy do tego miód, żółtko kurze, sok z cytryny i odrobinę drożdży. Z tych produktów można wykonać maseczka regeneracyjna do włosów, która oprócz poprawienia kondycji włosa zapewni nam również pobudzenie do wzrostu włosów.

Nawilżanie włosów i ochrona skóry głowy

Zimą powinniśmy przede wszystkim nawilżać włosy i chronić skórę głowy, ponieważ chodząc z gołą głową bardziej narażamy się na zapalenie zatok, czy też przeziębienia. Wiadomo, że po zdjęciu czapki włosy nie wyglądają najlepiej i są pozbawione objętości to jednak znacznie łatwiej możemy sobie z nimi poradzić. Dlatego też musimy pamiętać o noszeniu czapki. Nasze włosy będą nam później wdzięczny za to.